Zgjedhjet për Parlamentin Europian, pornostarja italiane në garë për eurodeputete

Publikuar tek: bota, më 21:36 20-04-2019 Zgjedhjet për Parlamentin Europian, pornostarja italiane në garë për eurodeputete

Anna Ciriani është një nga emrat që do të marrë pjesë në garën për zgjedhjet për eurodeputete në Parlamentin Europian, të cilat do të mbahen në muajin Maj.

Mediat italiane shkruajnë se tashmë pornostarja ka zyrtarizuar kandidaturën e saj dhe se është e bindur se do të marrë mbështetje nga italianët.

Ajo do kandidojë për “Popolari per l’Italia”, në jug të Italisë, ku thotë se ka shumë mbështetje.

'Unë jam shumë liberale dhe mendoj se do fitoj, pasi kam shumë popullaritet. Vendimi për të qenë kandidat për në Jug rrjedh nga popullariteti ime në të gjithë Italinë: kudo që të shkoj unë kam marrë gjithmonë mbështetje sepse jam i hapur, luftoj kundër të gjitha diskriminimeve, për njohjen e mundësive të barabarta', është shprehur Anna Ciriani për Tgcom24.

Screenshot_5.jpg

Screenshot_10.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_7.jpgScreenshot_6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072829723358154
array(1) { ["section"]=> string(87) "zgjedhjet-per-parlamentin-europian-pornostarja-italiane-ne-gare-per-eurodeputete-161221" }