ZGJEDHJET PO AFROJNË/ Pas deputetëve, Rama mbledh kryetarët e bashkive në Kryeministri

Publikuar tek: politike, më 11:09 08-07-2020 ZGJEDHJET PO AFROJNË/ Pas deputetëve, Rama mbledh kryetarët e bashkive në Kryeministri Rama me kryebashkiaket-foto arkiv

Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në ambientet e kryeministrisë kryetarët e Bashkive.

Prej disa orësh, shefi i qeverisë po zhvillon një bisedë të gjatë me kryebashkiakët që besohet se ka në fokus zgjedhjet e 2021-shit.

Ndërkaq, ditën e djeshme, Rama thirri në mbledhje deputetët e PS.

Të gjitha këto takime, kanë fokus garën e zgjedhjeve parlamentare në një kohë që partitë kanë ndezur ‘motorët’ e fushatës, pavarësisht faktit që një opozitë është jashtë parlamentit e një tjetër brenda.

Teksa takimet me fokus elektoral vazhdojnë me intensistet edhe reforma zgjedhore duket se është drejt finalizimit dhe drafti tanimë është dorëzuar në Kuvend për votim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096800327301025
array(1) { ["section"]=> string(91) "zgjedhjet-po-afrojne-pas-deputeteve-rama-mbledh-kryetaret-e-bashkive-ne-kryeministri-213219" }