Zgjedhjet presidenciale 2020, CNN: Joe Biden do shpallë kandidaturën për president të Amerikës

Publikuar tek: bota, më 22:39 19-04-2019 Zgjedhjet presidenciale 2020, CNN: Joe Biden do shpallë kandidaturën për president të Amerikës Kandidati per president i Amerikes ne zgjedhjet presidenciale te vitit 2020, Joe Biden

Rrjeti amerikan i lajmeve CNN ka raportuar ditën e sotme se ish zëvendëspresidenti amerikan në administratën Obama, Joe Biden do të shpallë zyrtarisht kandidaturën për president të Amerikës.

Për momentin nuk dihen detaje të tjera, por CNN tha se stafi i ngushtë i Biden po punon prej disa muajsh për kandidimin e tij në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.

Në fillim të muajit, Biden kishte deklaruar publikisht se brenda prillit do të bëjë të ditur kandidaturën e tij për të qenë në krye të Shtëpisë së Bardhë në vitin 2020.

Ish zëvendës presidenti Biden u shpreh se për çdo veprim që kryen në raport me kandidimin, do të flasë me avokatët e tij.

Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president të Amerikës për herë të tretë, pasi e ka shpallur më parë edhe në vitin 1988 kur president ishte Roland Regan dhe në vitin 2008 kur president u bë Barack Obama.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011910915374756
array(1) { ["section"]=> string(99) "zgjedhjet-presidenciale-2020-cnn-joe-biden-do-shpalle-kandidaturen-per-president-te-amerikes-161110" }