Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Ahmeti: Mbështesim kandidatin e LSDM, Pendarovskin

Publikuar tek: rajon, më 18:46 28-04-2019 Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Ahmeti: Mbështesim kandidatin e LSDM, Pendarovskin Kryetari i BDI ne Maqedonine e Veriut, Ali Ahmeti

Kryetari i partisë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi se partia e tij e mbështet fuqimisht kandidaturën e LSDM-së së Zaevit, Stevo Pendarovskin, për president të Maqedonisë.

Ahmeti u shpreh se beson senë raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, do të arrihet censusi prej 40%.

Ali Ahmeti tha se fushata e BDI-së për mbështetje të kandidatit të LSDM-së, Stevo Pendarovskit nuk është e zbehtë dhe se partia e tij do të angazhohet për mobilizimin e të gjithë anëtarëve të saj për një fushatë dhe rezultat të suksesshëm nga zgjedhjet.

‘Unë e kam bërë një vlerësim dhe mendoj që kjo është një e arritur për tani më shumë e afërt. Organizimi është në nivel, të gjitha shtabet janë në krye të detyrës dhe besoj shumë që suksesi do të jetë i plotë. Në 5 maj vendoset a do të jemi të suksesshëm dhe a do të japim porosi te komuniteti ndërkombëtarë që ne jemi një shtet serioz. Organet e BDI-së, kanë mbajtur takime dhe kanë dhënë direktivat për mobilizim për 5 maj’, tha kreu i BDI-së Ali Ahmeti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bukëpjekësi shqiptar detyrohet të ikë nga Serbia, e sulmuan pasi bëri 'shqiponjën' me duar
Samiti i Berlinit, Vuçiç: Nuk e kuptoj pse Merkel kundërshton ndryshimin e kufijve me Kosovën »
Article Logic
Execution time: 0.012665033340454
array(1) { ["section"]=> string(91) "zgjedhjet-presidenciale-ne-maqedoni-ahmeti-mbeshtesim-kandidatin-e-lsdm-pendarovskin-162195" }