Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, dikush ka votuar për...Edi Ramën (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:06 21-04-2019 Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, dikush ka votuar për...Edi Ramën (Foto)

Mbahen sot zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, karakterizuar nga një përqindje e ulët e pjesëmarrësve.

Sipas Komisionit të Zgjedhjeve deri në orën 15:00 kanë votuar 396 252 qytetarë nga gjithsej 1.808 131 që kanë të drejtën e votës.

Nuk kanë munguar as shpërdorimet e fletës së votimit, sikundër ky shqiptar i maqedonisë që ka zgjedhur të votojë për kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ai e ka fotografuar votën dhe e ka shpërndarë në rrjetet sociale duke nxitur komente të shumta.

dgfregrereh4rh4h.jpg

sdrsdgerhr45hj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02661395072937
array(1) { ["section"]=> string(78) "zgjedhjet-presidenciale-ne-maqedoni-dikush-ka-votuar-per-edi-ramen-foto-161300" }