Zgjedhjet/ Revoltohet Balliu, ia thotë TROÇ Ballës: Zvarrë do të kapen ata që...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 24-05-2019 Zgjedhjet/ Revoltohet Balliu, ia thotë TROÇ Ballës: Zvarrë do të kapen ata që...

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka komentuar deklaratën e kreut te grupit parlamentar Taulant Balla lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit.

'Taulant, meqënëse po dilni të gjithë si RILINDAS në kor të thoni se do ketë zgjedhje dhe se luan topi .

Po të them këtë.
Nuk ka zgjedhje me një parti. 
Nuk ka rikthim të votimeve komuniste. 
Ju provojeni të shkatërroni pluralizmin dhe po të them ty, e këtë po ta them troç. 
As vetë ju sdo votoni, as ti o Taulant nuk do votosh. 
Sepse zvarrë do të kapen ata që po kërkojnë shkatërrimin e pluralizmit në Shqipëri. PROVOJENI', shkruan në postimin e tij Balliu.

Balla në takimet para-elektorale në Belsh dhe Cërrik u shpreh se zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor dhe këtë ‘s’e luan topi’.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022078990936279
array(1) { ["section"]=> string(81) "zgjedhjet-revoltohet-balliu-ia-thote-troc-balles-zvarre-do-te-kapen-ata-qe-165558" }