Zgjedhjet vendore/ Dule: Për emrat, diskutim me bazën

Publikuar tek: politike, më 14:13 07-02-2015 Zgjedhjet vendore/ Dule: Për emrat, diskutim me bazën Vangjel Dule

Kreu i I PBDNJ-së, Vangjel Dule nëpërmjet një deklarate të shkurtër sot tha se kanë nisur diskutimin për kandidaturat për bashkitë në zgjedhjet vendore, por paraprakisht gjithçka do të diskutohet në bazë.

“Më pas këto kandidatura do t’I nënshtrohen procesit të diskutimit në qendër dhe zyrtarizimit të tyre. Objektivi ynë nuk mund të jetë larg atyre vlerëave tradiconale që partia konë përfaqëson, për të zgjedhur njerëz me integritet dhe për komunitetin.”, u shpreh Dule.

Njëkohësisht kreu i PBDNJ-së u shpreh në lidhje edhe me përmbytjet në vend duke bërë thirrje që të rehabilitohen sa më shpejt pasojat e  përmbytjeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009315013885498
array(1) { ["section"]=> string(55) "zgjedhjet-vendore-dule-per-emrat-diskutim-me-bazen-2637" }