Zgjidhen 4 anëtarët e rinj të KLD-së

Publikuar tek: politike, më 18:24 14-12-2015 Zgjidhen 4 anëtarët e rinj të KLD-së

Konferenca Gjyqësore Kombëtare ka zgjedhur 4 anëtarët e rinj të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Pas votimit, janë zgjedhur me mbi 208 vota, Brunilda Kadi me 221 vota, Gerd Hoxha 214 vota, Eneida Civici me 227 vota dhe Petrit Çomo me 238 vota. Pas zgjedhjes së tyre pritet që Këshilli i Lartë i Drejtësisë të mblidhet për të miratuar emërimet. Në garë për anëtar të KLD-së ishin 7 gjyqtarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088820457458496
array(1) { ["section"]=> string(42) "zgjidhen-4-anetaret-e-rinj-te-kld-se-27759" }