Zgjidhen 4 firma që do ndërtojnë parafabrikate betoni për murin mes SHBA e Meksikës

Publikuar tek: bota, më 21:38 31-08-2017 Zgjidhen 4 firma që do ndërtojnë parafabrikate betoni për murin mes SHBA e Meksikës

Administrata e Donald Trump ka zgjedhur katër kompani ndërtimi që do prodhojnë blloqe gjigante prej betoni, të cilat do përdoren në ndërtimin e murit në kufirin mes SHBA-ve dhe Meksikës.

Njoftimin e ka dhënë Mbrojtja Kufitare dhe Doganat e SHBA-ve.

Kontratat vijojnë nga 400 mijë deri në 500 mijë dollarë, ndërsa blloqet e betonit do jenë 9 metra të larta dhe do testohen fillimisht në San Diegio.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01319694519043
array(1) { ["section"]=> string(89) "zgjidhen-4-firma-qe-do-ndertojne-parafabrikate-betoni-per-murin-mes-shba-e-meksikes-90796" }