Zgjidhet çështja e Bashkisë së Durrësit, ja cili e zëvendëson Valbona Sakon

Publikuar tek: aktualitet, më 13:19 01-12-2019 Zgjidhet çështja e Bashkisë së Durrësit, ja cili e zëvendëson Valbona Sakon Valbona Sako (m) dhe Zhyljen Varfi (d)

Ish-kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako do të zëvendësohet nga zëvendësi i saj Zhyljen Varfi.

Vendimi erdhi pas dorëheqjes së Sakos, ku bëri me dije në media disa komente që nuk u mirëpritën për numrin e viktimave të tërmetit.

Emërimi i Zhyljen Varfajt u vendos nga Këshilli Bashkiak i Durrësit, i cili u thirr në një mbledhje të jashtëzakonshme pasi Sako njoftoi paraditen e sotme dorëheqjen. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025195121765137
array(1) { ["section"]=> string(81) "zgjidhet-ceshtja-e-bashkise-se-durresit-ja-cili-e-zevendeson-valbona-sakon-187992" }