Zgjidhet misteri i iluzionit, ja në çfarë drejtimi po shkon macja

Publikuar tek: bota, më 14:34 13-04-2015 Zgjidhet misteri i iluzionit, ja në çfarë drejtimi po shkon macja

Disa ditë më parë fotografia e maces duke ecur në shkallë u përhap me shpejtësi në shumë faqe të internetit. Misteri kishte të bënte me faktin se nëse macja po zbriste apo po i ngjiste shkallët.

Miliona njerëz në mbarë botën ishin të ndarë në dy kampe duke dhënë arsyet e tyre. Por tashmë kjo histori e ka një përgjigje, është mëse e qartë se macja po zbret shkallët.

Së pari shikoni arkitekturën e shkallëve, buza e shkallëve zgjatet disa centimetra mbi pjesën vertikale e cila ka edhe një teksturë të ndryshme. Madje nëse shikoni me vëmendje, do të dalloni edhe një hije të hollë që bie mbi shkallë, çka ndodh vetëm në rastin kur shkallët fotografohen nga poshtë-lart.

Pavarësisht se fotografinë mund ta shihni në të dyja këndvështrimet, e sigurt është se macja po zbret shkallët.

{gallery}shkallet{/gallery}

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012154102325439
array(1) { ["section"]=> string(69) "zgjidhet-misteri-i-iluzionit-ja-ne-cfare-drejtimi-po-shkon-macja-8574" }