Zgjodhi të kalonte festat në Hotel me 5 Yje, por shqiptari 32 vjeçar u zbulua shpejt me dokumente false nga personeli i hotelit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:49 04-01-2020 Zgjodhi të kalonte festat në Hotel me 5 Yje, por shqiptari 32 vjeçar u zbulua shpejt me dokumente false nga personeli i hotelit Foto e komisariatit italian

Kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument falsm, por nuk ka mjaftuar e gjithë kjo për t'i shpëtuar forcave të rëndit.

Një shqiptar 32 vjecar, i dënuar dhe kërkuar prej kohësh, u kap ditën e sotme nga policia, raportojnë mediat italiane.

Nga hetimet doli e vërteta e gjeneraliteteve në dokumentet e identifikimit. Dyshimet kanë qenë të mëdha nga punonjësit e hotelit, që edhe pse pranuan dokumentin e identifikimit, lajmëruan menjëherë forcat e rendit.

32 vjeçari shqiptar, akuzohej për trafik dhe shpërndarje droge edhe më parë, dhe ishte dëbuar nga shteti fqinj.

Por nëpërmjet dokumenteve fals, kishte gjetur mënyrën për të hyrë sërish në Itali, dhe me jetë luksoze prej turisti.

Forcat e rendit e shoqëruan në aeroportin e Fiumicinos, për ta kthyer në Shqipëri. Më pas do të denoncohet në prokurori për mashtrim me gjeneralitete false ndaj forcave të rendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Kosovës, qeveria e Maqedonisë jep 100 mijë euro për Shqipërinë
Mbrëmja e vështirë pas tërmetit TRONDITËS, lajm i RËNDËSISHËM për qytetarët, emergjencën dhe forcat e shpëtimit »
Article Logic
Execution time: 0.011497020721436
array(1) { ["section"]=> string(133) "zgjodhi-te-kalonte-festat-ne-hotel-me-5-yje-por-shqiptari-32-vjecar-u-zbulua-shpejt-me-dokumente-false-nga-personeli-i-hotelit-191152" }