‘Zgjohet’ Inter, pronarët kinezë përgatisin dy ‘dhurata’ për Spaletin

Publikuar tek: sport, më 21:43 02-01-2018 ‘Zgjohet’ Inter, pronarët kinezë përgatisin dy ‘dhurata’ për Spaletin

Inter është folur shpesh nga mediat italiane se është një skuadër pa stol dhe ka vetëm lojtar titullar.

Për këtë fakt trajneri Spaleti ka kërkuar gjithmonë hyrje të reja në merakto, veçanërisht në repartin e mbrojtjes dhe atë të sulmit.

Në fillim mediat italiane raportuan se Inter nuk mund të ndërhynte në merkato për shkak të pengesave nga shteti kinez.

Por duket se pavarsisht pengesave të mëdha nga regjimi komunist atje, Suning e ka gjetur zgjidhjen dhe do të hyjë në merkato.

Dy të përzgjedhurit për të përforcuar ziklatërit janë Nikitarian dhe Deulofeu.

Spaleti i ka kërkuar me ngulm të dy dhe me shumë gjasa do i bashkohen Interit që në merkaton e janarit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbrojtësin hollandez e kërkojnë të gjithë, futet në garë edhe Barcelona
Dy gola të Atalantës shokojnë Napolin, Berisha mund Hysajn »
Article Logic
Execution time: 0.0069150924682617
array(1) { ["section"]=> string(71) "zgjohet-inter-pronaret-kineze-pergatisin-dy-dhurata-per-spaletin-105213" }