Zhani Ciko nuk përmend të vetmin artist shqiptar në Koncertin e Vjenës

Publikuar tek: kulture-art, më 16:30 01-01-2018 Zhani Ciko nuk përmend të vetmin artist shqiptar në Koncertin e Vjenës

Në koncertin që u mbajt sot në Vjenë, pjesë e orkestrës ishte dhe një artist shqiptar, violinçelisti Edison Pashko. 

Pashko është prej kohësh pjesë e Filarmonisë së Vjenës dhe sigurisht nuk mund të mungonte në koncertin e mbajtur. Gjatë transmetimit, koncerti u komentua nga Zhani Ciko i cili nuk e përmendi faktin që edhe një shqiptar ishte pjesë e orkestrës. Duhet theksuar se pjesmarrja e tij në koncert është mjaft e rëndësishme dhe nuk mund të mbetej pa u përmendur.

1623c76c7c85ea0246ddd71e20c9b1165aaab9d4-thumb-240xauto-2944.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074660778045654
array(1) { ["section"]=> string(77) "zhani-ciko-nuk-permend-te-vetmin-artist-shqiptar-ne-koncertin-e-vjenes-105096" }