Zhduket 3 vjeçari për dy ditë në pyll: Më mbrojti një ari...

Publikuar tek: bota, më 20:53 28-01-2019 Zhduket 3 vjeçari për dy ditë në pyll: Më mbrojti një ari...

Një djalë trevjeçar ka mbijetuar dy netë i vetëm në pyllin e ngrirë dhe ka thënë se është shpëtuar nga një ari.

Casey Hathaway  nga Karolina Veriore ka qenë duke luajtur me fëmijët në oborrin e gjyshes, kur është zhdukur.

Ai ishte zhdukur të martën në temperatura nën zero dhe kërkimet më vonë u pezulluan për shkak të shiut  dhe erërave të forta.

Casey ishte gjetur nga policia pasi dikush e kishte dëgjuar  duke qarë dhe duke thirrur për nënën rreth 45 metra në pyll.

‘Perëndia i dërgoi një mik për ta mbajtur atë të sigurt. Perëndia është një Perëndi i mirë. Mrekullitë ndodhin. Ai na tregoi se shoku i tij më i mirë ari ishte me të për të ndihmuar në mbajtjen e tij të sigurt’, tregoi halla e vogëlushit, Breanna Hathaway.

Screenshot_4.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013028860092163
array(1) { ["section"]=> string(63) "zhduket-3-vjecari-per-dy-dite-ne-pyll-me-mbrojti-nje-ari-150685" }