Zhduket pa lënë gjurmë aktorja shqiptare në SHBA, familja kërkon ndihmë

Publikuar tek: bota, më 23:32 02-03-2018 Zhduket pa lënë gjurmë aktorja shqiptare në SHBA, familja kërkon ndihmë

Një aktore e re shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është zhdukur në mënyrë misterioze në 23 shkurt

Adea Shabani, 25-vjeçe pranë bllokut 1700 në Wilcox Avenue, disa qindra metra larg Teatrit të Famshëm Kinez në mes të Hollywood.

Shabani është shqiptare nga maqedonia dhe studion për aktrim në SHBA. Lajmin për zhdukjen e saj e kanë pasqyruar disa nga mediat më të mëdha në botë.

‘Daily Mail’ shkruan se nëna e aktores, e cila udhëtoi nga Maqedonia drejt SHBA-ve, pasi bëri denoncimin në polici angazhoi dhe një hetues privat për të rënë në gjurmët e vajzës së saj. “Diçka po ndodh me të. Nuk e dimë ku është. Është kaq e trishtueshme, shpresojmë të jetë gjallë”, tha shoqja e Adeas, Emma Joe. Autoritetet amerikane vijojnë kërkimet për gjetjen e vajzës shqiptare.

asdfwgw34f3f.jpg

asdqwefwf3f3.jpg

asdadqwf2wf23.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011476993560791
array(1) { ["section"]=> string(77) "zhduket-pa-lene-gjurme-aktorja-shqiptare-ne-shba-familja-kerkon-ndihme-112028" }