Zhdukja e Davide Pecorelli, ekspertët italianë mbërrijnë në vendin ku u gjet makina e djegur, nisin hetimet

Publikuar tek: aktualitet, më 13:35 27-01-2021 Zhdukja e Davide Pecorelli, ekspertët italianë mbërrijnë në vendin ku u gjet makina e djegur, nisin hetimet

Ekspertët italianë kanë mbërritur në Pukë, në vendin ku është gjetur e djegur makina që kishte marrë me qira biznesmenit italian Davide Pecorelli, i cili rezulton i zhdukur nga data 8 janar.

Bëhet me dije se ekspertët italianë janë të shoqëruar nga shefi i Policisë Kriminale Tonin Vocaj.

Kujtojmë që më 8 janar në autostradën Gjegjan-Reps në Pukë u gjet e djegur një mjet tip “Skoda Fabia”, e cila ishte marrë me qira në Rinas nga një sipërmarrës dhe ish-gjyqtar Italian.

Në makinën e djegur janë gjetur eshtra të cilat janë dërguar në Itali për të bërë AND-në, një telefon i djegur dhe unazë.

Ish-gjyqtari italian Pekoreli kishte fëmijë me një shqiptare dhe prej një viti kishte nisur të investonte edhe në Tiranë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dr. Edjon Hajro - Procedura e pacemakerit ( bateria e zemrës)- Spitali Amerikan 3
Aurel Zarka, emërohet drejtues i ri i Prokurorisë së Vlorës, paraardhësi u komandua te Apeli »
Article Logic
Execution time: 0.012923955917358
array(1) { ["section"]=> string(112) "zhdukja-e-davide-pecorelli-ekspertet-italiane-mberrijne-ne-vendin-ku-u-gjet-makina-e-djegur-nisin-hetimet-236594" }