Zhdukja e racizmit në industrinë e muzikës, nismës i bashkohen Rita Ora dhe James Blunt

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:05 02-08-2020 Zhdukja e racizmit në industrinë e muzikës, nismës i bashkohen Rita Ora dhe James Blunt Rita Ora

Artistët kanë nisur një fushatë që njerëzit të jenë të bashkuar dhe të heqin dorë nga racizmi.

Me moton “Dashuri, unitet dhe miqësi”, rreth 700 artistë e kanë marrë këtë nismë pas thirrjeve armiqësore ndaj çifutëve, shkruan DailyMail.

Rita Ora, James Blunt, Jess Glynne, Niall Horan, Nao, Clean Bandit, Little Mix, Lewis Capaldi, Labrinth, Naughty Boy, Ylli Chic Nile Rodgers dhe 1975 janë ndër yjet që kanë reaguar ndaj postimeve antisemitike të yllit Wiley.

Grupi gjithashtu përmban kantautorë, producentë, menaxherë, botues dhe avokatë nga sektori i muzikës.

Tëitter dhe Facebook kishin bllokuar profilin e Wiley pasi ky i fundit paraqiti hebrenjtë si ‘Ku klux klan’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096471309661865
array(1) { ["section"]=> string(93) "zhdukja-e-racizmit-ne-industrine-e-muzikes-nismes-i-bashkohen-rita-ora-dhe-james-blunt-215839" }