Zhgarravitet monumenti “Patizani i Panjohur” në qendër të Tiranës, kërkohet ndërhyrja urgjente

Publikuar tek: kulture-art, më 09:53 30-06-2016 Zhgarravitet monumenti “Patizani i Panjohur” në qendër të Tiranës, kërkohet ndërhyrja urgjente

Një person i pakujdesshëm dhe i papërgjegjshëm ka zhgarravirur disa ditë më parë bazamentin e monumentit të "Partizanit te panjohur", kushtuar atyre që luftuan për çlirimin e Tiranës.

Lajmin e bën me dije studiuesi dhe restauratori Frederik Stamati i cili kërkon ndërhyrje emergjente për ta kthyer në gjendjen e mëparshme.

“Ai monument kërkon respekt dhe jo zhgarravina. Si qytetar i Tiranës u lutem organeve që merren me mbrojtjen e monumenteve të ndërhyjnë dhe ta kthejnë në normalitet”, shkruan Stamati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021906137466431
array(1) { ["section"]=> string(97) "zhgarravitet-monumenti-patizani-i-panjohur-ne-qender-te-tiranes-kerkohet-nderhyrja-urgjente-45025" }