Zhgënjen Shqipëria në Elbasan Arena, Serbia shënon 2 gola në minutat e fundit

Publikuar tek: aktualitet, më 21:43 08-10-2015 Zhgënjen Shqipëria në Elbasan Arena, Serbia shënon 2 gola në minutat e fundit

Një ndeshje e hedhur në erë në 3 minuta nga fundi i kohës shtesë. Shqipëria është mposhtur në Elbasan Arena nga ekipi i kombëtares serbe.

Pikërisht kur kishte mbaruar koha e rregullt dhe gjyqtari akordoi 4 minuta shtesë, e gjithë kombëtarja jonë u hodh në sulm dhe bëri atë që shpesh është komentuar si “përsëritje historie”, e la të lirë kundërshtarin për të gjetur rrugën e rrjetës.

Goli i parë nga Serbia u shënua në minutën e 91 dhe fill pas tij, në minutën e 93 erdhi edhe goli i dytë, shkatërrues për ekipin tonë që sot zhgënjeu.

Megjithatë, Euro 2016 mbetet i hapur dhe vazhdon në ndeshjen me Armeninë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përsëritet historia, Shqipëria pëson gol nga Serbia në minutat e fundit shtesë
“Çfarë iku...iku! Të mendojmë për Armeninë”, Rama dhe Duka zbresin te dhomat e lojtarve të kombëtares »
Article Logic
Execution time: 0.011616945266724
array(1) { ["section"]=> string(82) "zhgenjen-shqiperia-ne-elbasan-arena-serbia-shenon-2-gola-ne-minutat-e-fundit-22674" }