Zhvendoset kamioni i masakrës në Nisë të Francës

Publikuar tek: bota, më 17:52 15-07-2016 Zhvendoset kamioni i masakrës në Nisë të Francës

Kamioni i përdorur nga 32 vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel për të kryer masakrën në Nisë të Francës është zhvendosur ditën e sotme nga vendi i ngjarjes.

84 persona humbën jetën pasi u përplasën nga kamioni në një akt të shëmtuar terrorist mbrëmjen e djeshme në shëtitoren buzë qytetit të Nisës, teksa po festonin ditën kombëtare të Bastiles.

Mbi 200 të tjerë u plagosën rëndë, mes tyre 2-3 fëmijë janë mes jetës dhe vdekjes, kanë njoftuar sot kirurgët.

Kamioni do të zhvendoset në Jug të qytetit ku do vijojnë hetimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump zgjedh zyrtarisht zëvendëspresidentin e tij
Aty ku do mbahen Lojërat Olimpike, kapet një çift duke bërë seks (Foto-Video +16) »
Article Logic
Execution time: 0.009268045425415
array(1) { ["section"]=> string(54) "zhvendoset-kamioni-i-masakres-ne-nise-te-frances-46724" }