Zhvillim i minutave të fundit/ RAMA pranon takimin me opozitën parlamentare (SOT TE KUVENDI)

Publikuar tek: politike, më 14:58 07-07-2020 Zhvillim i minutave të fundit/ RAMA pranon takimin me opozitën parlamentare (SOT TE KUVENDI) Kreret e grupeve te opozites dhe Rama

Për herë të dytë, kryeministri Edi Rama ka pranuar takimin me opozitën parlamentare.

Ky takim do zhvillohet sot në orën 19:000 te selia e Kuvendit.

Në takim do të jenë deputetet Myslym Murrizi, Nimet Musai dhe Edmond Stojku, përkatësisht kererët e grupeve parlamentare të opozitës së re.

Ky është takimi i dytë brenda pak javësh lidhur me ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe hapjen e listave. Herën e parë Rama nuk arriti t'i bindte dot ndërsa mbetet për t’u parë nëse sot, palët do të dalin me një marrëveshje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099899768829346
array(1) { ["section"]=> string(96) "zhvillim-i-minutave-te-fundit-rama-pranon-takimin-me-opoziten-parlamentare-sot-te-kuvendi-213133" }