ZHVILLIM i minutave të FUNDIT/ Shkarkohen 2 INSPEKTORËT e TATIMEVE, të përfshirë në skema KORRUPSIONI

Publikuar tek: aktualitet, më 14:06 09-03-2018 ZHVILLIM i minutave të FUNDIT/ Shkarkohen 2 INSPEKTORËT e TATIMEVE, të përfshirë në skema KORRUPSIONI

Lirohen nga detyra dy inspektorët e Drejtorisë së Hetimit Tatimor Rajoni Qëndror Tiranë, të përfshirë në akte korrupsioni.

Është ky lajmi i minutave të fundit, raporton newsbomb.al.

Ditën e sotme është ndaluar një punonjës (Kjodjan Pjeshka) dhe është ndjekur në gjendje të lirë të një punonjësi tjetër me detyrë Inspektorë të Zbatimit pranë Drejtorisë së Hetimit Tatimor Rajoni Qëndror Tiranë , të dyshuar se kanë konsumuar veprën penale të "Shpërdorimit të detyrës" dhe "Korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike.

Në lidhje me të dy këta inspektorë do te merret masa e largimit të menjëhershëm nga detyra.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12732911109924
array(1) { ["section"]=> string(106) "zhvillim-i-minutave-te-fundit-shkarkohen-2-inspektoret-e-tatimeve-te-perfshire-ne-skema-korrupsioni-112721" }