Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik, palët largohen nga rezidenca e Yuri Kim

Publikuar tek: aktualitet, më 12:11 03-06-2020 Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik, palët largohen nga rezidenca e Yuri Kim Yuri Kim dhe Keshilli Politik

Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik.

Përfaqësuesit e politikës shqiptare, kanë dalë nga rezidenca e ambasadores Yuri Kim për një pushim. Ndërkaq, raportohet se ata do rikthehen në tryezë pas pak,  teksa pasditen e sotme pritet që ambasadorët të dalin në një deklaratë.

Prej orës 11:00 të ditës së sotme, Këshilli Politik po zhvillon një tjetër takim me ambasadorët, për të dhënë një vendim përfundimtar lidhur me Reformën Zgjedhore.

Në këtë mbledhje janë Rudina Hajdari, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili bashkë me ambasadoren Yuri Kim, ambasadorët e Bashkimit Europian, Luigi Soreca, Britanisë së Madhe, Duncan Norman dhe përfaqësues të OSBE-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093338489532471
array(1) { ["section"]=> string(114) "zhvillim-i-papritur-damian-gjiknuri-braktis-mbledhjen-e-keshillit-politik-largohet-nga-rezidenca-e-yuri-kim-208895" }