Zhvillim interesant! Rama PËRPLASET me Bashën në ELBASAN

Publikuar tek: politike, më 09:20 14-03-2018 Zhvillim interesant! Rama PËRPLASET me Bashën në ELBASAN Edi Rama dhe Lulzim Basha

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD Lulzim Basha janë të dy në Elbasan për Ditën e Verës, raporton newsbomb.al.

Rama ka shkuar që dje në qytetin e ballokumeve ndërsa Basha është nisur para pak minutash.

Mesa duket, kemi të bëjmë me një “përplasje” axhende pasi të dy liderat kanë parashikuar të bëjnë një shëtitje në Bulevard me qytetarët në të njëjtën orë.

Kështu, nga Kryeministria është njoftuar se në orën 11:00 Rama do ecë përgjatë Bulevardit e më pas do kalojë te sokakët e restauruara të Kalasë.

Në 11:30, sakaq, zyra e shtypit të PD njofton se lideri do vizitojë Panairin e qytetit dhe më pas do bëjë shëtitje në Bulevard, shkruan newsbomb.al.

Mbetet për t’u parë nëse kryeministri dhe kreu i PD do takohen “rastësisht” në Bulevard dhe në do e përshëndesin njëri-tjetrin. Gjithsesi, fakti që të dy sot kanë zgjedhur Elbasanin, duke “rrezikuar” edhe të përballen, pavarësisht skandalit rus, është goxha interesant.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prodhime deti dhe darkë me 200 të ftuar, DETAJET nga darka e qeverisë në Labinot
Nesër një datë e rëndësishme për marrëdhëniet Shqipëri – SHBA, ç’ndodhi 27 vjet më parë »
Article Logic
Execution time: 0.013285875320435
array(1) { ["section"]=> string(62) "zhvillim-interesant-rama-perplaset-me-bashen-ne-elbasan-113206" }