Zhvillimet politike në vend, Ambasadori i Gjermanisë shkon në zyrën e Bashës

Publikuar tek: politike, më 10:41 18-09-2020 Zhvillimet politike në vend, Ambasadori i Gjermanisë shkon në zyrën e Bashës FotoArkive: Zingraf - Basha

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf ka mbërritur pak më parë në selinë e PD ku po takohet me kryetarin Basha.

Zhvillimet e fundit politike në vend dhe zgjedhjet e 25 prillit 2021 mendohet se do të jenë në fokus të takimit të diplomatit gjerman me Bashën. Nuk dihet nëse mes të dyve do të flitet dhe për "çështjet" e pazgjidhura në Këshillin Politik.

Palët nuk kanë rënë ende dakord për hapjen e listave, koalicionet dhe renditjen e kandidatëve në fletën e votimit. Sipas Gjiknurit, opozita do që ndryshimet Kushtetuese të mos implementohen. Palët janë dakordësuar që të takohen përsëri sot, në orën 12.00 për të gjetur dakordësi për çështjet e mësipërme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012302875518799
array(1) { ["section"]=> string(82) "zhvillimet-politike-ne-vend-ambasadori-i-gjermanise-shkon-ne-zyren-e-bashes-220794" }