Zhvilloi takime sekrete me izraelitët, Theresa May shkarkon Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar

Publikuar tek: bota, më 21:25 08-11-2017 Zhvilloi takime sekrete me izraelitët, Theresa May shkarkon Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar

Kryeministrja britanike Theresa May ka detyruar Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar Priti Patel të japë dorëheqjen pas një sërë takimesh që ajo kishte zhvilluar me politikanë të lartë izraelitë pa vënë në dijeni Kryeministrin.

Patel shkeli protokollin gjatë takimeve me politikanët, përfshi edhe kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, pa informuar Downing Street.

Në fillim të kësaj jave u duks e Patel do t’i shpëtonte shkarkimit pasi zbuloi detajet nga takimet dhe i kërkoi falje kryeministres May. Por rezultoi se ajo nuk i tregoi të gjitha takimet që kishte realizuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook u kërkon përdoruesve të ndajnë fotot e tyre më të turpshme, lakuriq në messenger, arsyeja befasuese
Elon Musk takon Erdoganin, bashkëpunim për lëshimin e satelitëve në hapësirë »
Article Logic
Execution time: 0.016030073165894
array(1) { ["section"]=> string(101) "zhvilloi-takime-sekrete-me-izraelitet-theresa-may-shkarkon-sekretaren-per-zhvillim-nderkombetar-98871" }