Zhvlerësimi i euros, Berisha: Qeveria e Ramës po gjobit emigrantët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:16 21-05-2019 Zhvlerësimi i euros, Berisha: Qeveria e Ramës po gjobit emigrantët Emigrantet (Foto ilustruese)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën dhe qeverinë e tij, që po gjobit emigrantët shqiptarë me qindra milionë euro.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan denoncimet që i dërgojnë emigrantët.

Sipas emigrantëve, për çdo 100 euro që i dërgojnë familjarëve në Shqipëri, ata humbasin 18 mijë lekë.

Ish kryeministri bën me dije se emigrantët po paralajmërojnë se do t’i bashkohen protestës kombëtare të opozitës në 25 maj. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069231986999512
array(1) { ["section"]=> string(71) "zhvleresimi-i-euros-berisha-qeveria-e-rames-po-gjobit-emigrantet-165174" }