Zhytjet në ujin e akullt kthehen në përditshmëri për rusët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:22 20-01-2016 Zhytjet në ujin e akullt kthehen në përditshmëri për rusët (Foto)

Ndërkohë që në disa shtete eurpoiane njerëzit mblidhen pranë oxhakurt duke iu shmangur të ftohtit, në Rusi, zhytja në ujin e akullt duket se është kthyer në përditshmëri.

Mediat ruse kanë publikuar disa fotografi ku shihen teksa lahen në ujë, edhe pse temperaturat janë në ekstrem, burra, gra madje edhe fëmijë praktikojnë këtë gjë për të cilën shprehen se përmirëson shëndetin dhe forcon zemrën.

12562652_1559921317665475_2091053119_o.jpg

12546128_1559921320998808_1011665998_o.jpg

12546104_1559921310998809_864364160_o.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010392904281616
array(1) { ["section"]=> string(69) "zhytjet-ne-ujin-e-akullt-kthehen-ne-perditshmeri-per-ruset-foto-30486" }