Zimbabve kopjon Shqipërinë, opozita bën thirrje për djegien e mandateve të deputetit

Publikuar tek: bota, më 20:11 05-04-2020 Zimbabve kopjon Shqipërinë, opozita bën thirrje për djegien e mandateve të deputetit Parlamenti i Zimbabves

Opozita në Zimbabve “kopjon” strategjinë e paprecedent të opozitës shqiptare dhe bën thirrje për djegien në masë të mandateve të deputetit.

Në shtetin afrikan politika ka hyrë në krizë të thellë, e së fundmi një ish-ministër i partisë opozitare i ka bërë thirrje deputetëve të opozitës të heqin dorë nga mandati duke e lënë qeverinë “të dështojë e vetme”.

Ish-ministri i Arsimit Godfrey Gandaëa tha: “Vazhdimi i pjesëmarrjes në parlamentin e korruptuar shërben vetëm për të legjitimuar një sistem shtypës”.

“Ata tashmë kanë shumicën e pakundërshtueshme, dhe mund të miratojnë çdo ligj që dëshirojnë pa qenë nevoja për opozitën”.

Mediat afrikane e kanë krahasuar këtë lëvizje me atë që ndodhi në vitin 2019 në Shqipëri.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009598970413208
array(1) { ["section"]=> string(90) "zimbabve-kopjon-shqiperine-opozita-ben-thirrje-per-djegien-e-mandateve-te-deputetit-201487" }