Zinedine ZIDANE pranë akordit me Romën

Publikuar tek: sport, më 17:26 03-09-2018 Zinedine ZIDANE pranë akordit me Romën Zinedine Zidane

Tekniku francez Zinedine Zidane është pranë akordit me Romën. 

Sikurse raportojnë mediat italiane, më saktë “Calciomercato” ish-tekniku i Real Madrid mund të pranojë ofertën e klubit verdhekuq, që në këtë fillim kampionati nuk po kalon një formë aspak të mirë.

Mbetet për t’u parë nëse ky “operacion” do të mbyllet me sukses, pasi tekniku për momentin është pa skuadër.

Në karrierën e tij si trajner ka drejtuar vetëm Real Madridin dhe në dy vite e gjysmë arriti të fitojë shumë trofe, ku mes tyre 3 herë radhazi në Champions League.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019466876983643
array(1) { ["section"]=> string(45) "zinedine-zidane-prane-akordit-me-romen-133064" }