Zjarr i fuqishëm në kurorën e Laçit, të angazhuara 3 ekipe zjarrfikëse dhe 40 forca ushtarake

Publikuar tek: aktualitet, më 16:37 29-08-2017 Zjarr i fuqishëm në kurorën e Laçit, të angazhuara 3 ekipe zjarrfikëse dhe 40 forca ushtarake

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë para pak minutash në kurorën e gjelbër të Laçit duke rrezikuar disa banesa, linjën e interkonjeksionit dhe Kishën Shën Ndout.

Ministria e Brendshme bën me dije se në operacion për shuarjen e flakëve janë angazhuar 3 ekipe zjarrfikëse, 40 forca ushtarake, të mbështetura me helikopterë nga ajri.

 Aktualisht zjarri është vënë nën kontroll dhe po punohet për fikjen e tij.


Zjarr i frikshëm pranë kishës by newsbomb-al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024876832962036
array(1) { ["section"]=> string(95) "zjarr-i-fuqishem-ne-kuroren-e-gjelber-te-lacit-u-rrezikuan-banesat-dhe-kisha-e-shen-ndout-90537" }