Zjarr i fuqishëm në tregun industrial, policia evakuon banorët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:10 04-09-2015 Zjarr i fuqishëm në tregun industrial, policia evakuon banorët Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka përfshirë tregun industrial të qytetit të Durrësit mbrëmjen e sotme. Tregu që ndodhet në brendësi të disa pallateve, ka vënë në alarm policinë dhe zjarrëfikësen e qytetit bregdetar.

Forca të shumta të policisë ndodhen në vendngjarje dhe po evakuojnë banorët, ndërsa zjarrëfikëset po përpiqen të shuajnë zjarrin.

Në tregun industrial kanë mbërritur përveç zjarrëfikësve të qytetit dhe ata të portit, duke punuar bashkashirt për të shuar flakët.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e plota të ngjarjes, por dyshohet që flakët të jenë shfaqur si pasojë e një defekti elektrik. Dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revolucion në Top Channel, pas “Shqip” ndryshimet prekin dhe dy emisione të tjera
Tre zyrtarë të Tatimeve në pranga, 1 në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.011507034301758
array(1) { ["section"]=> string(67) "zjarr-i-fuqishem-ne-tregun-industrial-policia-evakuon-banoret-19978" }