Zjarr i madh në festivalin “Tomorrowland” në Spanjë, evakuohen 22 mijë pjesëmarrës

Publikuar tek: bota, më 22:41 29-07-2017 Zjarr i madh në festivalin “Tomorrowland” në Spanjë, evakuohen 22 mijë pjesëmarrës

Festivali "Tomorrowland Unite Spain" që mbahet në Barcelonë është ndërprerë për shkak të një zjarri masiv që ka rënë në skenën gjigante duke përhapur panik te të pranishmit.

Autoritetet spanjolle bëjnë me dije se nuk ka persona të lënduar ndërsa janë evakuuar plot 22,000 të pranishëm.

Zjarri ka përfshirë skenën kryesore duke shkatërruar dëme të konsiderueshme, raporton newsbomb.al.

Tomorrowland është një nga festivalet më të famshme ku mijëra të rinj dhe të reja mblidhen çdo vit për të festuar gjatë disa ditëve nën tingujt e muzikantëve dhe DJ më të mirë në botë.

Këtë vit Tomorrowland po zhvillohet njëkohësisht në 10 skena të ndryshme në mbarë botën, ndër to edhe Barcelonë të Spanjës ku është shënuar incidenti.

rty6u45ui576i57yik.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër përplasje mes luftëanijeve amerikane dhe iraniane
Breshëri plumbash në një lokal nate në Gjermani, dy të vdekur dhe disa të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010481119155884
array(1) { ["section"]=> string(85) "zjarr-i-madh-ne-festivalin-tomorrowland-ne-spanje-evakuohen-22-mije-pjesemarres-87758" }