Zjarr i madh në spital/ Vdesin 6 persona, 4 të tjerë të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:09 11-06-2019 Zjarr i madh në spital/ Vdesin 6 persona, 4 të tjerë të plagosur

Një zjarr i madh përfshiu një spital psikiatrik në qytetin Odessa në Ukrainë.

Si pasojë e zjarrit humbën jetën gjashtë persona dhe u plagosën 4 të tjerë

Sipas Autoritetit të Emergjencave Ukrainase, zjarri shpërtheu të hënën në një nga godinat e spitalit, ddërkohë nuk bëhen ende bëhen të ditura shkaqet e zjarrit .

'Shkaqet e zjarrit do të zbulohenn shumë shpejt, ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve të viktimave', shkruan presidenti Zelensky në Twitter.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025644063949585
array(1) { ["section"]=> string(69) "zjarr-i-madh-ne-spital-vdesin-6-persona-4-te-tjere-te-plagosur-167783" }