Zjarr i madh në Tepelenë, digjen pemët në kodrën e ujit të Ftohtë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:16 01-01-2019 Zjarr i madh në Tepelenë, digjen pemët në kodrën e ujit të Ftohtë Foto ilustruese

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në Tepelenë në kodrën afër Ujit të Ftohtë.

Raportohet se deri më tani janë djegur 5 hektarë kullotë dhe disa pemë frutore, disa dardha, arra dhe lisa.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, ndërsa mësohet se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të vënë nën kontroll situatën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Zoti të mallkoftë’, një mjek zgjedh orët e fundit të 2018-ës për t’iu hakërryer Ramës: Nuk uroj të jesh gjatë
Ministrja Manastirliu në maternitet: Ja procedurat e reja për bonusin e bebeve »
Article Logic
Execution time: 0.01134204864502
array(1) { ["section"]=> string(71) "zjarr-i-madh-ne-tepelene-digjen-pemet-ne-kodren-e-ujit-te-ftohte-147192" }