Zjarr i rëndë, 2 të vdekur dhe 14 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 16:59 20-01-2019 Zjarr i rëndë, 2 të vdekur dhe 14 të plagosur

Një zjarr i madh  ka rënë në Courchevel të Francës, duke lënë dy persona të vdekur dhe 14 të plagosur, katër nga të cilët janë në gjendje të rëndë.

Zjarri  ka përfshirë resortin e skive, ku në fillim ka rënë në një ndërtesë, në të cilën ndodheshin disa punonjës sezonalë.Më pas ka përfshirë të tre godinat.  

Shkaku i zjarrit ende nuk është konfirmuar, ndërkohë policia po heton rreth ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01308012008667
array(1) { ["section"]=> string(51) "zjarr-i-rende-2-te-vdekur-dhe-14-te-plagosur-149566" }