Zjarr në aeroportin e Moskës, 5 të lënduar, 60 fluturime të anulluara

Publikuar tek: bota, më 09:04 03-09-2015 Zjarr në aeroportin e Moskës, 5 të lënduar, 60 fluturime të anulluara

5 persona të lënduar dhe 60 fluturime të anulluara në aeroportin Domodedovo të Moskës për shkak të një zjarri të fuqishëm.

Numri i vonesave mund të rritet. Nuk ka informacion mbi 50 fluturime të mëtejshme për ardhjet dhe nisjet në këtë aeroport. 3.000 njerëz janë evakuuar, dhe zjarri është vënë nën kontroll.

Ministria e Emergjencave ruse tha se kabllot kishin shkaktuar zjarrin  vendin e bagazheve të aeroportit, në një zonë që mbulon rreth 20 metra katrore.

Pajisje të veçantë për largimin e tymit janë  dërguar në aeroport.

"Pas tymi është hequr dhe ndërtesa është  kontrolluar, aeroporti do të vazhdojë shërbimin normal", tha zëdhënësja e ministrisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010734081268311
array(1) { ["section"]=> string(73) "zjarr-ne-aeroportin-e-moskes-5-te-lenduar-60-fluturime-te-anulluara-19847" }