Zjarr në ambientet e QSUT, flakët neutralizohen nga punonjësit e sigurisë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 31-03-2015 Zjarr në ambientet e QSUT, flakët neutralizohen nga punonjësit e sigurisë

Një zjarr brenda ambienteve të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka rënë mesditën e sotme.

Dyshohet se vatra e zjarrit është shfaqur në ventilatorin e kabinës së ashensorit të këtij spitali, por ka qenë ndërhyrja e shpejtë e punonjësve të sigurisë të cilët me fikset e zjarrit të ndodhura në spital kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Gjithsesi, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe tashmë do të identifikojnë qartësisht shkaqet që çuan në shpërthimin e flakëve në QSUT.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata jep pafajësi për Shpëtim Gjikën, rrëzon Prokurorinë
Legalizimet, Rama në Lezhë: Këtu nuk kishte zyrë dhe jo më legalizime »
Article Logic
Execution time: 0.013005018234253
array(1) { ["section"]=> string(77) "zjarr-ne-ambientet-e-qsut-flaket-neutralizohen-nga-punonjesit-e-sigurise-7458" }