Zjarr në Fushë-Krujë, digjen 20 hektarë pyje në fshatin Derven

Publikuar tek: aktualitet, më 16:23 18-09-2020 Zjarr në Fushë-Krujë, digjen 20 hektarë pyje në fshatin Derven Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Derven të Fushë-Krujës.

Burime nga terreni bëjnë me dije se deri më tani janë djegur rreth 20 hektarë tokë, kryesisht pyje dhe shkurre.

Flakët kanë mbuluar kodrat e Dervenit, afër fabrikës së tullave, teksa favorizohen nga era e fortë.

Zjarri po vijon të përhapet afër fshatit Luz, teksa policia dyshon se është i qëllimshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011155128479004
array(1) { ["section"]=> string(68) "zjarr-ne-fushe-kruje-digjen-20-hektare-pyje-ne-fshatin-derven-220848" }