Zjarr në kodrat e Patosit, rrezikohen shtëpitë e banorëve

Publikuar tek: aktualitet, më 15:15 27-06-2015 Zjarr në kodrat e Patosit, rrezikohen shtëpitë e banorëve Foto ilustruese

Një zjarr ka rënë në kodrat e Rerëz në Patos gjatë mesditës së sotme duke rrezikuar të gjithë zonën përreth. Me dhjetara hektarë tokë me vreshta, ullinj dhe shkurre gjendën tashmë në flakë, ndërsa rrezik ka edhe për banesat që ndodhen aty pranë.

Një zjarrfikëse ndodhet aktualisht në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e flakëve, ndërsa banorët e zonës janë munduar që mjete rrethanore të mbajnë në kontroll zjarrin. Ata bëjnë thirrje për më shumë zjarrfikëse, në mënyrë që flakët të mos përhapen pranë shtëpive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrest me burg për Xhuliano Malon, akuzohet për vrasjen në bashkëpunim të efektivit Ibrahim Basha
Lezhë/ Autobusi me pasagjerë del nga rruga, nuk ka të lënduar »
Article Logic
Execution time: 0.013623952865601
array(1) { ["section"]=> string(62) "zjarr-ne-kodrat-e-patosit-rrezikohen-shtepite-e-banoreve-14770" }