Zjarr në komisariatin e Kavajës, digjet makina e efektivit dhe zbulohet shkaku

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 07-04-2017 Zjarr në komisariatin e Kavajës, digjet makina e efektivit dhe zbulohet shkaku

Komisariati i policisë së Kavajës është alarmuar, si pasojë e flakëve që përfshiu një automjet të parkuar në oborrin e këtij institucioni. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë vonë, rreth orës 23:37 minuta.

Sipas policisë, ka rënë zjarr në pjesën e përparme, të automjetit tip “Citroën”, në pronësi të punonjësit të policisë J. B., ku si pasojë e flakëve është dëmtuar në pjesën e përparme të derës dhe automjeti tip “Mercedes Benz” i parkuar pranë automjetit tip “Citroën” pasi ishte i bllokuar nga ana e Specialistëve të Komisaraitit si provë materiale.

Shërbimet zjarrfikëse bënë të mundur shuarjen e zjarrit dhe nga veprimet e kryera rezultoi se, shaku i zjarrit ka qënë aksidental, si pasojë e një masë elektrike, në pjesën e baterisë së automjetit tip “Citroën”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë për vlersim. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FIER/ Aksident me vdekje sot në mëngjes, makina del nga rruga dhe përplaset me murin e një banese
Përplasjet mes tifozëve në “Asllan Rusi”, policia nis procedim penal për 4 autorët që nisën sherrin masiv »
Article Logic
Execution time: 0.010092973709106
array(1) { ["section"]=> string(83) "zjarr-ne-komisariatin-e-kavajes-digjet-makina-e-efektivit-dhe-zbulohet-shkaku-74377" }