Zjarr në linjën përcjellëse, tre lagje ngelen pa drita në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 20:47 10-10-2019 Zjarr në linjën përcjellëse, tre lagje ngelen pa drita në Gjirokastër

Një linje përcjellëse e energjisë elektrike është djegur mbrëmjen e sotme në Gjirokastër.

Si pasojë kanë mbetur pa drita pesë lagje në këtë qytet.

Mësohet se pesë lagjet janë: Zinxhira, Dunavat i Parë, Dunavat i Dytë, Manalat dhe Cfakë.

Ndërkohë zjarrëfikëset kanë mbërritur menjëherë në terren, ku kanë luftuar me flakët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021389961242676
array(1) { ["section"]=> string(75) "zjarr-ne-linjen-percjellese-tre-lagje-ngelen-pa-drita-ne-gjirokaster-181566" }