Zjarr në ndërtesën superluksoze në Dubai

Publikuar tek: bota, më 15:22 20-07-2016

Një ndërtesë 75 katëshe superluksoze në Dubai është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Mësohet se hapsira mes katit të 14 dhe atij të 15 është djegur plotësisht.

Agjencia e lajmeve ‘Retuers’ raporton se qindra banorë janë evakuar nga ndërtesa, pjesa më e madhe e të cilëbve kanë qenë punonjës në zyrat e ndërtesës.

Raportohet se ky është zjarri i pestë në ndërtesat shumëkatëshe në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Daily Mail: Shqetësuese, ja si trajtohen kafshët në Shqipëri
May te Merkeli »
Article Logic
Execution time: 0.010190010070801
array(1) { ["section"]=> string(46) "zjarr-ne-ndertesen-superluksoze-ne-dubai-47200" }