Zjarr në një bllok banesash, 19 të vdekur në Pekin

Publikuar tek: bota, më 13:13 20-11-2017 Zjarr në një bllok banesash, 19 të vdekur në Pekin

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri që përfshiu një bllok banesash në kryeqytetin kinez.

Ngjarja ka ndodhur në pjesën jugore të Pekinit, ku zjarrfikësve i'u deshën disa orë për të vënë flakët nën kontroll.

Ndërkohë, shkaku i zjarrit mbetet ende i paqartë dhe policia vazhdon hetimet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes Charles Manson! Seria e vrasjeve të bujshme, mes tyre aktorja shtatzënë e Hollivudit
Ndahet nga jeta në moshën 91-vjeçare aktori i njohur »
Article Logic
Execution time: 0.0095040798187256
array(1) { ["section"]=> string(56) "zjarr-ne-nje-bllok-banesash-19-te-vdekur-ne-pekin-100219" }