Zjarr në një lokal të Francës, 13 të vdekur. Policia hetime për terrorizëm

Publikuar tek: bota, më 06:15 06-08-2016 Zjarr në një lokal të Francës, 13 të vdekur. Policia hetime për terrorizëm

Zjarr në një lokal të Francës duke shkaktuar 13 të vdekur dhe 6 të plagosur. Policia hetime për terrorizëm.

Zjarri ka rënë në një lokal në Rouen dhe efektivët përveçse kanë dhënë ndihmën e menjëhershme për të rrezikuarit kanë nisur hetimet edhe për ndonjë sulm të mundshëm terrorist. Mirëpo deri më tani nuk kanë asnjë fakt që t’i çojë në një konkluzion të tillë.

Më shumë se 50 zjarrfikës shkuan në vendngjarje, duke neutralizuar flakët e stërmëdha.

Në lokal ishte duke u festuar një ditëlindje, në momentin që gjithçka nisi të shkrumbohej. Të rinjtë po festonin në lokalin ‘’Cuba Libre’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djali i aristokratit kapet duke transportuar kokainë me vlerë 3 milion euro
Gatim, pastrim dhe lindje fëmijësh, brenda kultit ku gratë s'lejohet të kenë kontakt me botën (FOTO/VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01118803024292
array(1) { ["section"]=> string(78) "zjarr-ne-nje-lokal-te-frances-13-te-vdekur-policia-hetime-per-terrorizem-48919" }