Zjarr në një pallat, 7 të vdekur në Paris

Publikuar tek: aktualitet, më 08:29 05-02-2019 Zjarr në një pallat, 7 të vdekur në Paris

Shtatë persona kanë humbur jetën nga një zjarr në një ndërtesë në Paris, raporton BBC.

Si pasojë e flakëve, 30 persona kanë mbetur të plagosur përfshirë edhe zjarrfikës. Ngjarja ka nodhdur në katin e shtatë të një pallati në Parisin Juperëndimor.

Zjarri u përhap në të katin e shtatë  të ndërtesës duke i detyruar disa banorë të ngjiten mbi çati për t'i shpëtuar flakëve dhe tymit.

Rreth 200 zjarrfikës në vendngjarje ndihmuan për të shpëtuar personat e bllokuar.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri.

_105481465_c649fc1f-06d4-4aff-bd14-b41d42324b85.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34246182441711
array(1) { ["section"]=> string(47) "zjarr-ne-nje-pallat-7-te-vdekur-ne-paris-151587" }