Zjarr në repartin e terapisë intensive, humbin jetën 5 persona në Rusi

Publikuar tek: bota, më 08:38 12-05-2020 Zjarr në repartin e terapisë intensive, humbin jetën 5 persona në Rusi

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Rusi ku 5 persona kanë humbur jetën pasi ka rënë zjarr në spitalin Covid në St Petersburg.

Autoritetet njoftuan për 5 të vdekur, por nuk dhanë më shumë detaje nëse kishte persona të plagosur.

Zjarri ka rënë në repartin e terapisë intensive, dhe dyshohet se mund të jetë shkaktuar nga një ventilator. Sipas, 'reuters' 150 persona janë evakuuar nga spitali.

Kujtojmë që deri më tani në Rusi 2,009 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 221,344 janë të infektuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas 55 vitesh martesë, koronavirus ndan çiftin shqiptar që bëri realitet ëndrrën amerikane, rrëfimi prekës i të bijës
»
Article Logic
Execution time: 0.01214599609375
array(1) { ["section"]=> string(76) "zjarr-ne-repartin-e-terapise-intensive-humbin-jeten-5-persona-ne-rusi-206061" }