Zjarr në Sarandë/ Përfshihet nga flakët një sipërfaqe kullote, terren i vështirë për ndërhyrje

Publikuar tek: aktualitet, më 21:40 13-08-2019 Zjarr në Sarandë/ Përfshihet nga flakët një sipërfaqe kullote, terren i vështirë për ndërhyrje

Një zjarr i madh ka rënë pak më parë në Sarandë.

Mësohet se është përfshirë nga flakët një sipërfaqe kullote mes Borshit dhe Piqerasit.

Bëhet me dije se zjarrin e ka vënë vetë banorët e zonës.

Ndërkohë zjarrëfiksja ka mbërritur në vendngjarje dhe po lufton me flakët, pasi terreni është shumë i vështirë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022958040237427
array(1) { ["section"]=> string(99) "zjarr-ne-sarande-perfshihet-nga-flaket-nje-siperfaqe-kullote-terren-i-veshtire-per-nderhyrje-175250" }