Zjarr në spitalin COVID, humbin jetën 8 pacientë në Indi

Publikuar tek: bota, më 09:11 06-08-2020 Zjarr në spitalin COVID, humbin jetën 8 pacientë në Indi Foto nga spitali Covid në Indi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit në Indi.

Mediat e huaja bëjnë me dije se në një spital që trajtohen të sëmurët me Covid-19, ka rënë një zjarr dhe si pasojë e flakëve kanë humbur jetën 8 pacientë.

Zjarrëfikëset kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit, pas 30 minutave, por fatkeqësisht 8 persona humbën jetën.

Sakaq, 35 persona janë dërguar në spitalet e tjera që janë për pacientët me koronavirus dhe po vazhdojnë trajtimin mjekësor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01029896736145
array(1) { ["section"]=> string(62) "zjarr-ne-spitalin-covid-humbin-jeten-8-paciente-ne-indi-216243" }